Herní filmové adaptace jsou nový mainstream

Disney kupuje podíl v herním studiu, kouzlo závodních simulátorů pro značky a rostoucí popularita filmových adaptací her. To vše najdete v březnovém přehledu novinek ze světa herních platforem.

Pravidelná várka novinek ze světa herních platforem pro marketéry, aktuální dění v gamingu, streamingu i esportu, nové reklamní formáty a příležitosti pro značky. O tom všem je rubrika Gaming Shots, kterou pro vás připravují experti z Publicis Play.

DISNEY KUPUJE PODÍL V EPIC GAMES

Zábavní gigant The Walt Disney Company na začátku února investoval 1,5 miliardy dolarů do herního studia Epic Games a získal tak ve společnosti desetiprocentní podíl. Oproti nedávné akvizici Activision Blizzard Microsoftem za 75,4 miliardy dolarů se může na první pohled jednat o drobné. Očekává se však, že Disney ze spolupráce získá za (relativně) málo peněz hodně muziky.

Jedním z pilířů nové spolupráce je propojení značek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar a dalších se světem Fortnite. Disney tak bude navazovat na dosavadní úspěšné spolupráce. Například in-game aktivace Marvel Nexus War with Galactus se v roce 2020 v jeden moment zúčastnilo více jak 15 milionů hráčů. Zcela zásadní je samozřejmě Unreal Engine, na kterém běží stále více her z Disney portfolia - z nejnovějších například Kingdom Hearts 3 nebo Star Wars Jedi: Survivor.

S technologií od Epic Games má Disney solidní základ pro vybudování vlastního metaverse. A virtuální zábavní parky jsou nyní doslova na dohled! Poté, co vloni v rámci škrtů zrušili divizi vývoje metaverse, v Disney nyní upouštějí od snahy vyvíjet vše in-house a raději investují do partnerství. Koneckonců, podobný scénář nastal i v případě samotného vývoje her, kdy společnost v jistém bodě došla k závěru, že vývoj her bude také lepší se zapojením třetí strany.

SLEDOVANOST FILMOVÝCH ADAPTACÍ HER ROSTE

Do roku 2020 byly herní adaptace na velkém plátně nebo v seriálové podobě považovány za to nejhorší, co může kinematografie nabídnout. Tento obraz se ale velmi rychle mění. Scénáře podle her jsou divácky předem prověřené - stačí adaptaci udělat s citem a úspěch je téměř zaručený.

V minulých letech na streamingových platformách excelovaly seriály jako The Last of Us, Arcane ze světa League of Legends nebo Castlevania. Žádný z výše uvedených seriálů rozhodně není pro děti a úspěchy sklízí jak u kritiků, tak u masového publika.

Hollywood na seriálové úspěchy navázal a do filmového světa přivedl adaptaci The Super Mario Bros. Její tržby ve výši 1,36 miliardy dolarů byly druhé nejvyšší v roce 2023 a překonaly i oskarového Oppenheimera, ježka Sonica (dva díly dohromady vydělaly 711 milionu dolarů) nebo Warcraft (tržby 439 milionu dolarů).

V roCe 2024 navíc půjdou do kin dva herní hity: Sonic 3Borderlands s Cate Blanchett a Kevinem Hartem. Ze seriálů poté Halo: Season 2, Fallout, Arcane: Season 2, Tomb Raider: The Legend of Lara Croft a Knuckles ze světa Sonica. Seznam je dlouhý a je vidět, že herní odvětví je atraktivní pro všechny leadery v entertainment sektoru. Nejedná se tedy už pouze o nízkonákladové projekty nadšenců, ale o vlajkové lodě filmových studií, které budou v příštích letech určovat směr mainstreamu.

Filmové adaptace

SIM RACING PROPOJUJE HERNÍ SVĚT S REALITOU

Sim Racing, neboli simulované automobilové závody, zaznamenal v letech 2023 a 2024 významný nárůst popularity. Tento trend lze přičíst technologickému pokroku, který umožnil realističtější zážitky z jízdy a přístupnost široké veřejnosti. Pro firmy představuje Sim Racing atraktivní platformu pro budování jejich značky, a to zejména díky schopnosti oslovit specifickou komunitu.

V roce 2023 se zvýšil zájem o Sim Racing také díky zapojení profesionálních jezdců Formule 1 jako Lando Norris a Max Verstappen, kteří simulační závody pravidelně používají k tréninku během přestávek v sezóně. Tato skutečnost přilákala pozornost nejen fanoušků motorsportu, ale i firem hledajících nové cesty k propojení svého sponzorství motosportu s gamingem.

Pro značky z oblasti technologií, automobilového průmyslu a digitálního marketingu tak Sim Racing nabízí jedinečnou příležitost k rozvoji partnerství a virtuálních zážitků. S růstem gamingu, esportu a digitálního zábavního průmyslu se Sim Racing stává mostem mezi jinak velmi těžko propojitelným světem her a reálným světem.

sim racing